Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej

Naukowe Koło Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej to najstarsza organizacja studencka na Wydziale Chemicznym. Początki koła sięgają 22 maja 1925 r., kiedy to po raz pierwszy zrzeszyli się akademicy polscy w ramach Koła Chemików Studentów Polaków Politechniki Gdańskiej w strukturach Technische Hochschule der Freien Stadt Danzig. Kontynuując przedwojenne tradycje obecnie organizacja działa przy Katedrze Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej. Koło prowadzi szeroko zakrojoną działalność naukową, oraz popularyzatorską. Członkowie NKCh realizują własne badania naukowe, prezentują wyniki swoich prac badawczych na wielu konferencjach naukowych, gdzie zdobywają liczne wyróżnienia za prezentacje i plakaty naukowe. Od 2015 r. NKCh SPG jest głównym organizatorem Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska. Co roku przyciąga ona ponad 200 prelegentów, nie tylko z Polski, ale również spoza kraju.