Audytorium Chemicznemu nadano imię profesora Jacka Namieśnika | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-15

Audytorium Chemicznemu nadano imię profesora Jacka Namieśnika

Audytorium Chemiczne im. Jacka Namieśnika
fot. Jerzy Kwiatkowski / WCh PG

12 kwietnia 2024r. odbyła się uroczystość nadania Audytorium Chemicznemu imienia profesora Jacka Namieśnika.

Podczas uroczystości wystąpił JM Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, czł. koresp. PAN, a laudację wygłosiła Dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Agata Kot-Wasik. Po uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej wystąpił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod kierownictwem prof. dr. hab. Mariusza Mroza.

Kolejnym punktem było seminarium naukowe pt. "Analityko – quo vadis?" podczas którego wystąpili:

• prof. dr hab. Piotr Stepnowski, czł. koresp. PAN, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego – "Analityka farma(e)kologiczna";
  • prof. dr hab. Michał Markuszewski, Prorektor ds. Nauki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – "Metabolomika w bioanalityce: stan obecny i przyszłe trendy";
  • prof. dr hab. inż. Piotr Konieczka, Kierownik Katedry Chemii Analitycznej Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej – "Mniej coraz mniej, czyli gdzie jest granica analityki śladów?".

Na zakończenie głos zabrali przybyli goście, a pani Dziekan przeczytała niektóre z przesłanych listów od gości, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście.