#Aktualności-WCh | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Konkurs Innowacji Dydaktycznych 2024

grafika tematyczna

Rozpoczęła się IV edycja Konkursu Innowacji Dydaktycznych. Celem konkursu jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych, które wzbogacą dorobek dydaktyczny uczelni i przyczynią się do dalszego jej rozwoju. Poszukiwane są pomysły na nowe elementy związane z efektywnością procesu dydaktycznego, elastyczne ścieżki kształcenia, zajęcia eksperymentalne, interdyscyplinarne, próbne wdrożenia i pilotażowe zastosowania nowych metod i form uczenia się w ramach oferty kształcenia PG.

Chemia, czy architektura?

Ania z CKZiU

Chemia, a może architektura? Ania – uczennica Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku – realizowała praktyki zawodowe w Katedrze Chemii Analitycznej Wydziału Chemicznego PG. W ramach praktyk pod opieką mgr. inż. Pawła Hać przygotowywała próbki do badań profilu wytrącania w miarę palenia potencjalnie toksycznych pierwiastków z tytoniu cygarowego.

W wolnych chwilach z pozostałości pianki do przechowywania próbek Ania wykonała makietę wejścia do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej

15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej

Drodzy Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 15th Conference on Calorimetry and Thermal Analysis (CCTA15), która odbędzie się w dniach 8-12 września 2024 r. w Zakopanem.  Konferencja i zakwaterowanie odbędą się w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Hyrny”. Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej, Polskie Towarzystwo Kalorymetrii i Analizy Termicznej (PTKAT) oraz Towarzystwo Naukowe im. Stanisława Staszica.

Promocja książki prof. Aleksandra Kołodziejczyka i dr hab. Aleksandry Kołodziejczyk

grafika tematyczna
Biblioteka PG zaprasza na spotkanie poświęcone książce autorstwa prof. Aleksandra Kołodziejczyka i dr hab. Aleksandry Kołodziejczyk „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne – tom 2. Związki organiczne”. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia o godz. 16.00 w Auli w Gmachu Głównym PG (wstęp wolny).

W ramach spotkania zostaną odczytane fragmenty publikacji przez dr hab. Aleksandrę Kołodziejczyk, a także przez osoby z najbliższego otoczenia naukowego prof. Aleksandra Kołodziejczyka – rektora Politechniki Gdańskiej w latach 1996-2002 r., wieloletniego pracownika Wydziału Chemicznego PG.

Wydarzenie poprowadzi prof. dr hab. Agata Kot-Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego.

Program L’Oréal-UNESCO For women in science (Dla Kobiet i Nauki)

grafika tematyczna

Program ten ma na celu promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji badań, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego. W Polsce program prowadzony jest od 2001 roku. Organizatorem jest L’Oréal Polska wraz z Polskim Komitetem do spraw UNESCO, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Polską Akademią Nauk oraz UN Global Compact Network Poland.

Projekt adresowany jest do naukowczyń, prowadzących przełomowe badania w zakresie nauk o życiu.

Audytorium Chemicznemu nadano imię profesora Jacka Namieśnika

Audytorium Chemiczne im. Jacka Namieśnika

12 kwietnia 2024r. odbyła się uroczystość nadania Audytorium Chemicznemu imienia profesora Jacka Namieśnika.

Podczas uroczystości wystąpił JM Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, czł. koresp. PAN, a laudację wygłosiła Dziekan Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Agata Kot-Wasik. Po uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej wystąpił Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod kierownictwem prof. dr. hab. Mariusza Mroza.

Ogłoszono XXIII edycję Konkursu o Nagrodę im. Profesora Romualda Szczęsnego

grafika tematyczna

Nagroda im. Prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 roku przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Subskrybuj #Aktualności-WCh