Kurs uzupełniający z chemii | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-10

Kurs uzupełniający z chemii

Studenci w Audytorium Chemicznym Wydziału Chemicznego PG
Fot. K. Krzempek /PG

Studentów przyjętych na I rok studiów inżynierskich zapraszamy na kurs wyrównawczy z chemii organizowany w trybie stacjonarnym na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Kurs obejmuje 10 spotkań (po 3 godziny lekcyjne), które odbywają się w połowie września. Dla chętnych istnieje możliwość zakwaterowania w akademiku.

Zajęcia uzupełniające obejmują szeroki zakres tematów, dzięki czemu umożliwiają wyrównanie różnic programowych związanych z nauką chemii w szkole średniej. W programie znajduje się omówienie zagadnień, które niezbędne są do rozpoczęcia studiów na wszystkich kierunkach naszego Wydziału – m.in. wzory i nomenklatura chemiczna, prawa gazowe, bilansowanie równań chemicznych, stechiometria, stężenia, równowaga chemiczna, czy związki kompleksowe.

Uczestnictwo w zajęciach pozwoli Ci nie tylko poszerzyć i usystematyzować wiedzę, nauczyć się sprawnego rozwiązywania zadań i posługiwania kalkulatorem, ale również poznać naszą Uczelnię i jej klimat. Ukończenie kursu upewni Cię, że wybór Wydziału Chemicznego był słuszny, a podjęcie studiów w październiku będzie bezstresowe.

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane na stronie https://chem.pg.edu.pl/studenci/dla-nowoprzyjetych

550 wyświetleń