Innowacyjne metody w edukacji, nowoczesne podejścia i narzędzia dydaktyczne | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-21

Innowacyjne metody w edukacji, nowoczesne podejścia i narzędzia dydaktyczne

grafika tematyczna

17 października, w audytorium 1.4 Chemii C, odbyło się seminarium na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, poświęcone innowacyjnym metodom w edukacji oraz nowoczesnym narzędziom dydaktycznym. Celem spotkania było zaprezentowanie najnowszych trendów i rozwiązań wspierających proces nauczania.

Seminarium otworzył prodziekan dr hab. inż. Sebastian Demkowicz, prof. PG, który wprowadził uczestników w tematykę nowoczesnych metod dydaktycznych, podkreślając znaczenie innowacji w procesie edukacyjnym oraz wręczył dyplomy uznania laureatom prestiżowej nagrody #eduSHARE.

Następnie dr inż. Bartłomiej Cieślik przedstawił ofertę Centrum Nowoczesnej Edukacji Politechniki Gdańskiej. Zaprezentował narzędzia i zasoby, które mogą wspierać pracowników wydziału w codziennych wyzwaniach dydaktycznych, takie jak cyfrowe platformy edukacyjne, interaktywne materiały oraz metody angażowania studentów.

Kolejnym punktem programu była prelekcja dr hab. inż. Roberta Tylingo, prof. PG, na temat praktycznego zastosowania sztucznej inteligencji w procesie dydaktycznym. Temat wzbudził emocje, ponieważ pokazuje, jak technologie AI mogą wspierać zarówno naukowców, jak i studentów w pracy nad projektami badawczymi i edukacyjnymi.

Wywiązała się również debata, podczas której uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i potrzebami w zakresie dydaktyki. Dyskusja pozwoliła na zidentyfikowanie kluczowych obszarów, które można jeszcze usprawnić w organizacji nauczania na Wydziale Chemicznym.

Seminarium dostarczyło wielu inspiracji i otworzyło drzwi do dalszych działań na rzecz doskonalenia metod edukacyjnych i środowiska akademickiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i inspirującą wymianę myśli!