Rezultaty projektu oraz produkty końcowe będą mogły posłużyć jako inspiracja do weryfikacji i modernizacji miejskich planów zagospodarowania odpadów kuchennych (tzw. frakcja bio, selektywnie zbierana) zawierająca bioplastiki oraz popularyzacji biogazowni wykorzystujących te odpady, jako substraty do produkcji biogazu. Projekt DIGEST-PLAST ma na celu zwiększenie użycia zielonej energii z biogazu w stosunku do tradycyjnych źródeł energii.
Projekt jest zatem skierowany do przyszłych biogazowni celem odzyskiwania i energetycznego wykorzystywania biogazu z frakcji kuchennej zawierającej bioplastiki, a także do rolników. Osad pofermentacyjny stanowi produkt o dużej wartości nawozowej.
Kolejnymi potencjalnymi grupami docelowymi są: producenci i zakłady przetwarzające odpady organiczne m.in. zakłady przemysłu przetwórczego żywności, oraz producenci bioplastików do produkcji opakowań żywnościowych, stanowiących na dalszym etapie odpad.
Do pozostałych grup docelowych zaliczyć można:
- Ośrodki badawcze zajmujące się tematyką fermentacji metanowej i zagospodarowania odpadów,
- Urzędy Marszałkowskie, Wydziały Ochrony Środowiska,
- Urzędy Miast, Wydziały Ochrony Środowiska,
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska,
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
- Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku,
- Inwestorzy prywatni,
- Biura projektowe,
- Regionalne i ogólnokrajowe stowarzyszenia i organizacje, które działają w obszarze energii odnawialnych w charakterze doradców w zakresie wykorzystania biomasy do odzyskiwania biogazu.