Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego „Hybryda” to organizacja zrzeszająca ambitnych studentów głównie Wydziału Chemicznego, lecz nie tylko. Działamy od 2004 roku. Naszym członkom oferujemy możliwość kreatywnego rozwoju, udziału w projektach naukowych i dydaktycznych oraz wyjazdach integracyjnych i konferencjach studenckich. Jesteśmy stałymi uczestnikami Zjazdów Sekcji Studenckiej PTChem oraz Ogólnopolskich Szkół Chemii. Przygotowujemy pokazy w ramach Bałtyckich Festiwali Nauki, Forów Organizacji i Kół Akademickich oraz dni otwartych Politechnika OPEN. Sami również organizujemy konkursy, seminaria i odczyty. W roku 2019 i 2020 zajęliśmy drugie miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych, na którym wyłaniane są koła naukowe organizujące najciekawsze i najbardziej efektowne pokazy.

Jeśli chcesz aktywnie uczestniczyć w pracach Sekcji rozwijając swoje umiejętności naukowe, dydaktyczne i organizacyjne, to gorąco zapraszamy!