Szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego | Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-03

Szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego

JPG_Z
Współczesne oraz wciąż rozwijające się technologie wymagają ciągłego doskonalenia umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Konieczność dostosowywania do aktualnych potrzeb rynku pracy wchodzą coraz bardziej w obszar edukacji, a znajomość procesów technologicznych i poszczególnych analiz staje się niezbędne dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. 

W związku z tym Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności oferuje szereg specjalistycznych kursów dostosowanych do potrzeb nauczycieli. Nasza oferta edukacyjna obejmuje zarówno teoretyczne wykłady, które dostarczą najnowszych informacji związanych z branżą spożywczą i chemiczną, jak i zajęcia praktyczne, w ramach, których nauczyciele będą mieli okazję zdobyć konkretne umiejętności.

1. Tłoczenie oleju z nasion roślin oleistych, oczyszczanie i ocena jakości oleju - Poznaj tajniki tłoczenia oleju i metody oceny jego jakości. Odkryj techniki oczyszczania i zrozum, jakie normy jakości musi spełnić olej tłoczony na zimno.

2. Modyfikacje tłuszczów spożywczych - Zanurz się w procesach frakcjonowania, przeestryfikowania, uwodornienia tłuszczów i zrozum, jak te procesy wpływają na ich właściwości.

3. Mikrobiologia w praktyce - Przyswojenie wiedzy na temat jałowej pracy w laboratorium, oznaczania liczby drobnoustrojów oraz przygotowywania preparatów mikroskopowych bakterii i grzybów. Są to kluczowe informacje do zrozumienia jak mikroorganizmy wpływają na jakość żywności.

4. Techniki elektroforetyczne - Odkryj metody pracy z DNA w kontekście żywności oraz techniki elektroforetyczne stosowane w rozdzielaniu białek i DNA.

5. Druk 3D - Wprowadzenie do nowoczesnej technologii druku 3D, której zastosowania w edukacji stają się coraz bardziej popularne.

6. Ocena tekstury i właściwości produktów - Zapoznanie się z metodami oceny tekstury, analizą sensoryczną oraz technikami oznaczania azotu ogółem metodą Kjeldahla.

7. Analiza termiczna - Zrozumienie, jak analiza termiczna może dostarczyć informacji na temat właściwości fizycznych i chemicznych materiałów, a także jakie techniki są stosowane w tej analizie.

Każdy z kursów oferuje bogatą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne zajęcia warsztatowe. To idealna okazja dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, by rozszerzyć swoje kompetencje i poznać nowoczesne technologie i metody stosowane w branży spożywczej, chemicznej oraz biotechnologii żywności. Zapisy przyjmowane są na adres judyta.kosinska@pg.edu.pl

Szczegółowy opis kursów: 

Kursy dla nauczycieli (pdf, 775.89kB)
46 wyświetleń