W poszczególnych salach mamy zamontowane różne urządzenia multimedialne. Co za tym idzie, aby wyświetlane treści wyglądały optymalnie, należałoby przygotować je dostosowując do proporcji, w jakich będą wyświetlane.

Zapoznaj się z parametrami urządzeń jakie mamy w poszczególnych salach. Pozwoli to na uniknięcie wyświetlania treści w sposób mało czytelny.

Przy okazji otrzymujesz gotową listę pomieszczeń, w których dostępne są multimedia.

Pamiętaj, że najbardziej niezawodnym połączeniem komputera z rzutnikiem jest kabel VGA. Niestety w laptopach coraz częściej brakuje takiego złącza. Standard HDMI w praktyce jest bardzo kapryśny i nie każdy kabel HDMI będzie działał z każdym laptopem w każdej sali. Czasami zdarza się tak, że kabel z laptopem działa w jednej sali ale nie działa w innej. Za to w innej sali działa inny kabel z tym samym laptopem albo wręcz wymagana jest zmiana komputera.

Niestety, nie ma sposobu abyśmy zapewnili spójne działanie każdego kabla HDMI z każdym laptopem i z każdym systemem multimedialnym w naszych salach.

Szczególnie warto zapoznać się z opisem, który dotyczy telebimów. Są tam opisane szczegóły techniczne przygotowywania materiałów do wyświetlania w budynkach Chemii A, B oraz C.Trzeba mieć na uwadze, że powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich sal multimedialnych na wydziale. Dodatkowymi salami dysponują katedry. U pracowników właściwej katedry można uzyskać informacje szczegółowe.